FileZilla3 pol lang - en to pl translation catalogue (707 entries)

en: %H:%M:%S elapsed
pl: %H:%M:%S upłynęło

en: %H:%M:%S left
pl: %H:%M:%S pozostało

en: %d files added to queue
pl: %d pliki dodane do kolejki

en: %s - Certificate expired!
pl: %s - Certyfikat wyczerpany!

en: %s - Not yet valid!
pl: %s - Jeszcze nie ważny!

en: %s bytes
pl: %s bajtów

en: %s bytes (%d B/s)
pl: %s bajtów (%d B/s)

en: %s bytes (%d.%d KB/s)
pl: %s bajtów (%d.%d KB/s)

en: %s bytes (%d.%d MB/s)
pl: %s bajtów (%d.%d MB/s)

en: %s bytes (? B/s)
pl: %s bajtow (? B/s)

en: %s could not be found. Without this component of FileZilla, SFTP will not work.
    
    Possible solutions:
    - Make sure %s is in a directory listed in your PATH environment variable.
    - Set the full path to %s in the FZ_FZSFTP environment variable.
pl: %s nie może zostać znaleziony. Bez tego komponentu FileZilla, SFTP nie będzie działać.
    
    Możliwe rozwiązania:
    - Upewnij się %s jest w katalogu umieszczonym w zmiennych ścieżkach środowiska.
    - Ustaw pełną ścieżkę do %s w zmiennej środowiskowej FZ_FZFSTP

en: %s with %d bits
pl: %s z  %d bitów

en: &About...
pl: &O FileZilla...

en: &Account:
pl: Konto:

en: &Active
pl: &Aktywny

en: &Add files to queue
pl: &Dodaj pliki do kolejki

en: &Always trust certificate in future sessions.
pl: &Zawsze ufaj certyfikatowi w przyszłych sesjach.

en: &Always trust this host, add this key to the cache
pl: &Zawsze ufaj temu hostowi, dodaj ten klucz do cache'u

en: &Always use this action
pl: &Zawsze wykonuj tą akcję

en: &Ask for action
pl: Pytaj o akcje

en: &Auto
pl: &Automatycznie

en: &Autodetect
pl: &Wykryj Automatycznie

en: &Binary
pl: &Binarnie

en: &Browse...
pl: &Przeglądaj...

en: &Cancel
pl: &Anuluj

en: &Check for beta versions of FileZilla
pl: Szukaj wersji beta FileZilla

en: &Connect
pl: &Połącz

en: &Copy
pl: &Kopiuj

en: &Copy to clipboard
pl: &Kopiuj do schowka

en: &Crash
pl: &Wysyp...

en: &Create directory
pl: &Utwórz katalog

en: &Debug
pl: Debugger

en: &Debug information in message log:
pl: Informacja o debugu w dzienniku wiadomości:

en: &Default file exists action...
pl: &Domyślna akcja dla istniejącego pliku..

en: &Delete
pl: &Usuń

en: &Don't show this dialog again.
pl: &Nie pokazuj więcej tego okna.

en: &Download
pl: &Pobierz

en: &Edit
pl: &Edytuj

en: &Edit filters...
pl: &Edytuj filtry...

en: &Enable automatic update check
pl: Aktywuj aktualizacje automatyczne

en: &Encoding:
pl: &Kodowanie:

en: &Enter custom command...
pl: &Wpisz dowolną komendę

en: &Execute
pl: &Wykonaj

en: &Fall back to active mode
pl: Wróć do trybu aktywnego

en: &File
pl: &Plik

en: &File Attributes
pl: &Atrybuty pliku

en: &Filter sets:
pl: Zestaw filtrów:

en: &Filters:
pl: &Filtry:

en: &Help
pl: &Pomoc

en: &Highest
pl: &Największy

en: &Highest available port:
pl: &Największy dostępny port:

en: &Limit local ports used by FileZilla
pl: &Limituj lokalne porty uzywane przez FileZille

en: &Limit number of simultaneous connections
pl: &Limituj ilość jednoczesnych połączeń

en: &Logontype:
pl: &Typ logowania:

en: &Low
pl: Niski

en: &Maximum number of connections:
pl: &Maksymalna ilość połączeń:

en: &Network configuration wizard
pl: Kreator konfiguracji sieci

en: &New
pl: &Nowy

en: &New Site
pl: &Nowa strona

en: &New version available!
pl: Nowawersja dostępna!

en: &Normal
pl: &Normalny

en: &Numeric value:
pl: Wartość numeryczna:

en: &Overwrite
pl: &Nadpisz

en: &Passive
pl: &Pasywny

en: &Password:
pl: &Hasło:

en: &Quickconnect
pl: &Szybkie łączenie

en: &Read
pl: Czytaj

en: &Remember password for this session
pl: &Zapamiętaj hasło dla tej sesji

en: &Remove
pl: &Usuń

en: &Remove selected
pl: Usuń zaznaczone

en: &Rename
pl: &Zmień nazwę

en: &Restart Wizard
pl: Zrestartuj kreator

en: &Resume
pl: &Wznów

en: &Run configuration wizard now...
pl: Uruchom kreatora konfiguracji teraz...

en: &Run update check now...
pl: Sprawdź czy są dostępne aktualizacje teraz...

en: &Save as...
pl: &Zapisz jako...

en: &Select language:
pl: &Wybierz język:

en: &Server
pl: &Serwer

en: &Settings
pl: &Ustawienia

en: &Show debug menu
pl: Pokaż menu debuggera

en: &Site Manager
pl: &Menadżer Stron

en: &Skip
pl: &Omiń

en: &Test
pl: Test

en: &Theme:
pl: &Styl:

en: &Transfer
pl: Transfer

en: &Transfer mode:
pl: &Tryb transferu:

en: &Treat dotfiles (filenames starting with a dot) as Ascii files
pl: Traktuj pliki z kropką (nazwy plików zaczynające się od kropek) jako pliki Ascii

en: &Update cached key for this host
pl: &Zaktualizuj z'cache'owany klucz dla tego hosta

en: &Upload
pl: &Wyślij

en: &Use the server's external IP address instead
pl: Zamiast użyj zewnętrznego adresu IP serwera

en: &User:
pl: &Użytkownik:

en: &Username:
pl: &Nazwa Użytkownika:

en: &Version %s
pl: Wersja %s

en: &Write
pl: &Zapisz

en: '%s' does not exist or cannot be accessed.
pl: '%s' nie istnieje, bądź nie jes dostępny.

en: 'Account' logontype not supported by selected protocol
pl: 'Konto' typ logowania nie obsługiwany przez wybrany protokół

en: 'quote' is usually a local command used by commandline clients to send the arguments following 'quote' to the server. You might want to enter the raw command without the leading 'quote'.
pl: 'cudzysłów' jest zazwyczaj lokalną komendą używaną przez klientów linii poleceń, aby wysyłać argumenty za 'cudzysłowiem' do serwera. Możesz chcieć wprowadzić surowe polecenia bez uprzednich 'cudzysłowiów'.

en: (0 for no limit)
pl: (0 dla braku limitu)

en: (0-999 seconds)
pl: (0-999 sekund)

en: (5-9999, 0 to disable)
pl: (5-9999, 0 aby wyłączyć)

en: (At least 7 days)
pl: (Minimum 7 dni)

en: , %H:%M:%S left
pl: ,  pozostało %H:%M:%S

en: , --:--:-- left
pl: , pozostało --:--:--

en: --:--:-- left
pl: --:--:-- pozostało

en: 0 - None
pl: 0 -Żadne

en: 1 - Warning
pl: 1 - Ostrzeżenie

en: 2 - Info
pl: 2 - Informacja

en: 3 - Verbose
pl: 3 - Wymowny

en: 4 - Debug
pl: 4 - Debugger

en: A few servers don't allow passive mode or are misconfigured. In such cases you would have to use active mode. In active mode, FileZilla opens a port and asks the server to connect to it.
pl: Kilka serwerów nie pozwala na tryb pasywny, lub są źle skonfigurowane. W tych przypadkach będziesz zmuszony użyć trybu aktywnego. W trybie aktywnym, FileZilla otwiera port i pyta serwer w celu połączenia się z nim.

en: A local filename could not be decoded.
    Please make sure the LC_CTYPE (or LC_ALL) environment variable is set correctly.
    Unless you fix this problem, files might be missing in the file listings.
    No further warning will be displayed this session.
pl: Lokalna nazwa pliku nie może zostać zdekodowana.
    Proszę się upewnić, że wartość środowiska LC_TYPE (lub LC_ALL) jest ustawiona poprawnie.
    Jeśli nie naprawisz tego problemu, na listingu folderów, może brakować niektórych plików.
    Podczas tej sesji to ostrzeżenie nie zostanie więcej wyświetlone.

en: A newer version of FileZilla is available:
pl: Nowsza wersja FileZilla jest dostępna:

en: A&dd
pl: D&odaj

en: A&llow resume of ascii files
pl: Pozwól na wznawianie plików ascii

en: A&pply only to downloads
pl: Aktywuj tylko dla pobieranych plikow

en: A&pply only to uploads
pl: Aktywuj tylko dla wysylanych plikow

en: A&pply to all files and directories
pl: Zatwierdź dla wszystkich plików i katalogów

en: A&sk for action
pl: P&ytaj o akcje

en: About FileZilla
pl: O FileZilla...

en: Account
pl: Konto

en: Active mode
pl: Tryb aktywny

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address.
pl: Test trybu aktywnego FTP nieudany. FileZilla nie zna poprawnego zewnętrznego adresu IP.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla does not know the correct external IP address. In addition to that, your router has modified the sent address.
pl: Testy trybu aktywnego nieudany. FileZilla nie zna prawidłowego adresu zewnętrzenego IP. W dodatku, Twój router zmodyfikował wysyłany adres.

en: Active mode FTP test failed. FileZilla knows the correct external IP address, but your router has misleadingly modified the sent address.
pl: Testy trybu aktywnego nieudany. FileZilla  zna prawidłowy adres zewnętrzny IP, ale Twój router źle skierował wysyłany adres.

en: Active mode IP
pl: Aktywny tryb IP

en: Add &more
pl: Dodaj więcej

en: Add selected files and folders to the transfer queue
pl: Dodaj wybrane pliki i foldery do kolejki wysylania

en: Adjust server timezone offset:
pl: Dostosuj opóźnienie strefy czasowej serwera:

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced options:
pl: Zaawansowane opcje:

en: All ports in the given range have to be between 1024 and 65535.
pl: Wszystkie porty muszą być podane w zakresie od 1024 do 65535.

en: Allow fall back to other transfer mode on failure
pl: Pozwól powracać do innego trybu transferu przy niepowodzeniu

en: Allow fallback to other transfer mode on failure
pl: Pozwól powracać do innego trybu transferu przy niepowodzeniu

en: Anonymous
pl: Anonimowo

en: Any of the following
pl: Jeden z następujących

en: App&ly to directories only
pl: Zatwierdź tylko dla katalogów

en: Apply
pl: Zatwierdź

en: Apply to &current queue only
pl: Zatwierdź tylko dla tej kolejki

en: Apply to &files only
pl: Zatwierdź tylko dla plików

en: Archive
pl: Archiwum

en: Ask for password
pl: Pytaj o hasło

en: Ask operating system for a port.
pl: Spytaj system operacyjny o port.

en: Ask your operating system for the external IP address
pl: Pytaj system operacyjny o zewnętrzny adres IP

en: At least one filter condition is incomplete
pl: Przynajmniej jeden warunek filtra jest niekompletny

en: At this point, all configuration should be complete.
pl: Na tą chwilę, wszelka konfiguracja powinna być kompletna.

en: Author:
pl: Autor:

en: Automatic file type classification
pl: Automatyczna klasyfikacja typów plików

en: Automatic update check
pl: Automatyczne sprawdzanie uaktualnień

en: Break current connection?
pl: Przerwać aktualne połączenie ?

en: Build date:
pl: Data kompilacji:

en: Build information
pl: Informacje o kompilacji

en: By default uses any available local port to establish transfers in active mode. If you want to limit FileZilla to use only a small range of ports, please enter the port range below.
pl: Standardowo używaj obojętnego dostępnego lokalnego portu aby stabilizować transfery w trybie aktywnym.
    Jeśli chcesz limitować FileZilla, żeby używał tylko małego zakresu portów,
     wprowadź ten zakres poniżej.

en: C&heck for nightly builds of FileZilla
pl: Szukaj "nocnych konstrukcji: FileZilla

en: C&lear all
pl: Wyczyść wszystkie

en: Can't read from file
pl: Nie można odczytać pliku

en: Can't write data to file, disk is full.
pl: Nie można zapisać pliku, dysk jest pełny.

en: Can't write data to file.
pl: Nie można zapisać pliku.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel current operation
pl: Anuluj aktualną operację

en: Cancels the current operation
pl: Anuluje aktualną operację

en: Cannot access '%s', no media inserted or drive not ready.
pl: Nie można uzyskać dostępu do '%s', brak włożonego nośnika, bądź dysk nie jest gotowy.

en: Cannot load Quickconnect bar from resource file
pl: Nie moge załadować paska Szybkiego Łączenia z pliku źródłowego

en: Cannot load main menu from resource file
pl: Nie można załadować Menu Głównego z pliku źródłowego

en: Cannot load toolbar from resource file
pl: Nie mogę załadować paska narzędzi z pliku źródłowego

en: Cannot rename file
pl: Nie mogę zmienić nazwy pliku

en: Certificate issuer
pl: Problemy z certyfikatami

en: Challenge:
pl: Prośba:

en: Change file attributes
pl: Zmień atrybuty pliku

en: Change the file permissions.
pl: Zmień zezwolenia pliku.

en: Character encoding issue
pl: Problem z kodowaniem znaków

en: Check for &updates...
pl: Szukaj uaktualnień...

en: Check for newer versions of FileZilla
pl: Szukaj nowszej wersji FileZilla

en: Check for updates
pl: Szukaj uaktualnień

en: Checking for correct external IP address
pl: Sprawdzanie poprawnego zewnętrznego adresu IP

en: Checking for updates
pl: Szukanie uaktualnień

en: Choose the default local directory
pl: Wybierz standardowy folder lokalny

en: Chunk data improperly terminated
pl: Fragment danych niepoprawnie przerwany

en: Clear &layout cache
pl: Wyczyść pamięć podręczną layoutu

en: Clear history
pl: Wyczyść historię

en: Clear quickconnect bar
pl: Wyczyść pasek szybkiego łączenia

en: Click on Finish to save your configuration.
pl: Kliknij na zakończ, aby zapisać swoją konfigurację.

en: Click on next to download the new version.
    Alternatively, visit http://filezilla-project.org to download the most recent version.
pl: Kliknij dalej, aby pobrać nową wersję.
    Lub odwiedź http://filezilla-project.org aby pobrać najbardziej aktualną wersję.

en: Close FileZilla
pl: Zamknij FileZilla

en: Co&mments:
pl: Komentarze:

en: Command not supported by this protocol
pl: Komenta nie obsługiwana przez ten protokół

en: Command:
pl: Komenda:

en: Common name:
pl: Aktualna nazwa:

en: Communication tainted by router
pl: Połaczenie zepsute przez serwer

en: Compiled with:
pl: Skompilowano z:

en: Compiler flags:
pl: Flagi kompilatora:

en: Concurrent transfers
pl: Równoczesnych transferów

en: Conditions are c&ase sensitive
pl: Warunki są wrażliwe na przypadki

en: Configuration test
pl: Test konfiguracji

en: Configure passive mode
pl: Konfiguruj tryb pasywny

en: Configure port range
pl: Konfiguruj zakres portów

en: Confirmation needed
pl: Wymagam potwierdzenia

en: Congratulations, your configuration seems to be working.
pl: Gratulacje, wygląda na to, że Twoja konfiguracja działa.

en: Connected
pl: Połączony

en: Connecting
pl: Łączenie

en: Connecting to %s
pl: Łączenie do %s

en: Connecting to %s:%d...
pl: Łączenie do %s:%d...

en: Connecting to server
pl: Łączenie do serwera

en: Connection
pl: Połącznie

en: Connection attempt interrupted by user
pl: Próba połączenia zerwana przez użytkownika

en: Connection closed
pl: Połączenie zamknięte

en: Connection established, initializing TLS...
pl: Połączenie ustabilizowane, inicjalizowanie TLS...

en: Connection established, sending HTTP request
pl: Połączenie ustabilizowane, wysyłam zapytanie HTTP

en: Connection established, waiting for welcome message...
pl: Połączenie ustabilizowane, czekam za powitaniem...

en: Connection lost
pl: Połącznie zgubione

en: Connection timed out
pl: Limit czasu połączenia przekroczony

en: Connection with server got closed prematurely.
pl: Połączenie z serwerem zostało nieoczekiwanie zakończone.

en: Connection with the test server failed.
pl: Połącznie z serwerem testowym nieudane.

en: Cop&y
pl: Kopiuj

en: Copy (%d) of %s
pl: Kopiowanie (%d) z %s

en: Copy of %s
pl: Kopiowanie z %s

en: Could not connect to server
pl: Błąd łączenia do serwera

en: Could not establish connection to server
pl: Nie mogę ustabilizować połączenia z serwerem

en: Could not find the resource files for FileZilla, closing FileZilla.
    You can set the data directory of FileZilla using the '--datadir <custompath>' commandline option or by setting the FZ_DATADIR environment variable.
pl: Nie mogę znaleźć plików źródłowych FileZilla, zamykam FileZilla.
    Możesz ustawić folder FileZilla używająć opcji lini komend '--datadir <ścieżka>' lub przez ustawienie wartości środowiskowej FZ_DATADIR.

en: Could not load "%s", make sure the file is valid.
    For this session, default settings will be used and any changes to the settings are not persistent.
pl: Nie mogę załadować "%s",upewnij się, że plik jest poprawny.
    Dla tej sesji, zostanąużyte standardowe ustawienia i żadne zmiany ustawień nie zostaną zapamiętane.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
pl: Nie mogę załadować "%s", upewnij się, że plik jest poprawny, i czy jest dostępny.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager could not be saved.
pl: Nie mogę załadować "%s", upewnij się, że plik jest poprawny, i czy jest dostępny.
    Wszystkie zmiany zrobione w Menadżerze Stron mogą nie zostać zapisane.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    Any changes made in the Site Manager will not be saved.
pl: Nie mogę załadować "%s", upewnij się, że plik jest poprawny, i czy jest dostępny.
    Wszystkie zmiany zrobione w Menadżerze Stron nie zostaną zapisane.

en: Could not load "%s", please make sure the file is valid and can be accessed.
    The queue will not be saved.
pl: Nie mogę załadować "%s", upewnij się, że plik jest poprawny, i czy jest dostępny.
    Kolejka nie zostanie zapisana.

en: Could not parse server address:
pl: Nie mogę wykryć adresu serwera:

en: Could not seek to offset %s within file
pl: Nie mogę wyszukać offsetu %s w pliku

en: Could not seek to the end of the file
pl: Nie mogę przewinąć do końca pliku

en: Could not spawn IO thread
pl: Nie mogę utworzyć wątku IO

en: Could not write "%s", any changes to the Site Manager could not be saved: %s
pl: Nie mogę zapisać "%s", jakiekolwiek zmiany w Menadżerze Stron nie będą zapisane: %s

en: Could not write "%s", the queue could not be saved.
pl: Nie mogę zapisać "%s", kolejka może nie zostać zapisana.

en: Could not write "%s": %s
pl: Nie można zapisać "%s": %s

en: Country:
pl: Kraj:

en: Crashes FileZilla instantly. Only used to debug the exception handler
pl: Ciągle wysypuje FileZilla. Używane tylko do debugowania wyjątków.

en: Create a new subdirectory in the current directory
pl: Utwórz podfolder w aktualnym folderze

en: Create directory
pl: Utwórz folder

en: Creating directory
pl: Tworzenie katalogu..

en: Creating directory '%s'...
pl: Tworzenie folderu '%s'...

en: Critical error
pl: Błąd krytyczny

en: Custom filter set
pl: Własny zestaw filtrów

en: D&efault
pl: Standardowo

en: D&elete
pl: Usuń

en: D&isable all
pl: Dezaktywuj wszystko

en: D&iscard
pl: Odrzuć

en: Data socket closed too early.
pl: Gniazdo danych zamknięte za wcześnie.

en: Date/time unknown
pl: Data/czas nieznane

en: Debug
pl: Debugger

en: Debugging settings
pl: Ustawienia debugowania

en: Default
pl: Standardowy

en: Default &local directory:
pl: Standardowy lokalny folder:

en: Default file exists action
pl: Domyślna akcja dla istniejącego pliku

en: Default r&emote directory:
pl: Standardowy folder na FTP:

en: Default transfer mode:
pl: Standardowy tryb transferu:

en: Default transfer type:
pl: Standardowy tryb transferu:

en: Default: http://ip.filezilla-project.org/ip.php
pl: Standardowo: http://ip.filezilla-project.org/ip.php

en: Delay between failed connection attempts has to be between 1 and 999 seconds.
pl: Opóźnienie między nieudaną próbą połączenia musi być liczbą pomiędzy 1 a 999 sekund.

en: Delay between failed login attempts:
pl: Opóźnienie między nieudanymi próbami logowania:

en: Delaying connection due to previously failed connection attempt...
pl: Opóźnianie połączenia z powodu wcześniejszej nieudanej próby połączenia...

en: Delete selected files and folders
pl: Usuń zaznaczone pliki i foldery

en: Details
pl: Szczegóły

en: Details for new key:
pl: Szczegóły nowego klucza:

en: Dire&ctories
pl: Katalogi

en: Direction
pl: Położenie

en: Directory listing aborted by user
pl: Listing folderów anulowany przez użytkownika

en: Directory listing failed
pl: Listing folderów nieudany

en: Directory listing filters
pl: Filtry listingu folderów

en: Directory listing successful
pl: Listing folderów zakończony powodzeniem

en: Disa&ble all
pl: DEzaktywuj wszystko

en: Disconnect from server
pl: Odłącz od serwera

en: Disconnected from server
pl: Odłączono od serwera

en: Disconnecting from previous server
pl: Odłączanie od poprzedniego serwera

en: Disconnects from the currently visible server
pl: Odlącza od teraz widocznego serwera

en: Display about dialog
pl: Pokaż okno O FileZilla..

en: Do you really want to check for beta versions?
    Unless you want to test new features, keep using stable versions.
pl: Czy naprawdę chcesz sprawdzić wersję beta?
    Jeśli nie chcesz testować nowych opcji, używaj stabilnych wersji.

en: Do you really want to send '%s' to the server?
pl: Czy napewno chcesz wysłać '%s' do serwera?

en: Don't use external IP address on &local connections.
pl: Nie używaj zewnętrznego adresu IP przy połączeniach lokalnych.

en: Download selected files and folders
pl: Pobierz zaznaczone pliki i foldery

en: Downloading %s
pl: Pobieranie %s

en: Downloads
pl: Pobierania

en: Duplicate filter name
pl: Duplikat nazwy filtra

en: E&nable all
pl: Aktywuj wszystko

en: E&xecute
pl: Wykonaj

en: E&xit
pl: Zakończ

en: Each filter needs at least one condition.
pl: Każdy filtr potrzebuje przynajmniej jednego warunku.

en: Edit filters
pl: Edytuj filtry

en: Empty directory listing
pl: Pusty listing folderów

en: Empty filter names are not allowed.
pl: Puste nazwy filtra nie sa dozwolone.

en: Empty name
pl: Pusta nazwa

en: En&able all
pl: Aktywuj wszystko

en: Enter &custom command...
pl: Wprowadź dowolną komendę...

en: Enter custom command
pl: Wprowadź dowolną komendę

en: Enter filter name
pl: Wprowadź nazwę filtru.

en: Enter name for filterset
pl: Wprowadź nazwę zestawu filtrów

en: Enter password
pl: Wprowadź hasło

en: Enter the address of the server.
    To specify the server protocol, prepend the host with the protocol identifier. If no protocol is specified, the default protocol (ftp://) will be used.
    You can also enter complete URLS in the form protocol://user:pass@host:port here, the values in the other fields will be overwritten then.
pl: Wprowadź adres serwera.
    Żeby ustalić protokół serwera, dodaj na początku host z identyfikatorem protokołu. Jeśli nie zdefiniujesz protokołu, zostanie użyty standardowy, czyli  (ftp://).
    Możesz także wprowadzać całe URL'e w formie protokół://użytkownik:hasło@host:port tutaj, wartości innych pół zostaną nadpisane.

en: Enter the port on which the server listens.
    The default for FTP is 21, the default for SFTP is 22.
pl: Wprowadź port na którym serwer nasłuchuje.
    Standardowo dla FTP jest to 21, a dla SFTP 22.

en: Error %d writing to socket
pl: Błąd %d zapisywania do gniazda

en: Error loading xml file
pl: Błąd ladowania pliku xml

en: Error writing xml file
pl: Błąd zapisywania pliku xml

en: Error:
pl: Błąd:

en: Exe&cute
pl: Wykonaj

en: Executable
pl: Plik wykonywalny

en: Executable contains no version info, cannot check for updates.
pl: Plik wykonywalny nie zawiera informacji o wersji, nie mogę sprawdzić uaktualnień.

en: F&ilter name:
pl: Nazwa filtru:

en: FTP Engine not initialized, can't connect
pl: Nie zainicjalizowano silnika FTP, nie można się połączyć

en: FTP uses secondary connections for data transfers. These additional connections can be established in two ways.
pl: FTP używa podwójnych połączeń dla transferów danych. Te dodatkowe połączenia mogą zostać zestabilizowane na dwa sposoby.

en: FTPES - FTP over explicit TLS/SSL
pl: FTPES - FTP nad otwartym TLS/SSL

en: FTPS - FTP over implicit TLS/SSL
pl: FTPS - FTP nad ukrytym TLS/SSL

en: Failed to change directory
pl: Błąd zmiany katalogu

en: Failed to change language
pl: Błąd zmiany jezyka

en: Failed to check for newer version of FileZilla.
pl: Nieudane sprawdzanie nowszej wersji FileZilla.

en: Failed to create backup copy of xml file
pl: Błąd tworzenia kopi zapasowej pliku xml

en: Failed to create listen socket, aborting
pl: Nie można utworzyć nasłuchującego gniazda, przerywanie

en: Failed to create listening socket for active mode transfer
pl: Nie można utworzyć nasłuchującego gniazda dla aktywnego trybu transferu

en: Failed to download the latest version of FileZilla.
pl: Nieudane pobranie najnowszej wersji FileZilla.

en: Failed to get data peer address, connection closed.
pl: Nieudane pobieranie danych przez adres, połączenie zakończone.

en: Failed to get peer address, connection closed.
pl: Nieudane otrzymanie adresu, połączenie zamknięte.

en: Failed to initialize FTP engine
pl: Nie mogę zainicjalizować silnika FTP

en: Failed to initialize TLS.
pl: Nieudana inicjalizacja TLS.

en: Failed to load panels, invalid resource files?
pl: Nie mogę załadować paneli, niepoprawny plik źródłowy?

en: Failed to open "%s" for appending / writing
pl: Błąd otwierania "%s" do zapisu.

en: Failed to open "%s" for reading
pl: Błąd otwarcia "%s" do odczytu

en: Failed to open "%s" for writing
pl: Błąd otwarcia "%s" do zapisu

en: Failed to receive data
pl: Nieudane otrzymanie danych

en: Failed to retrieve directory listing
pl: Błąd otrzymywania listingu folderu

en: Failed to retrieve external ip address, aborting
pl: Nie mogę otrzymać zewnętrznego adresu ip, przerywanie

en: Failed to retrieve external ip address, using local address
pl: Nie udało się odzyskać zewnętrznego adresu IP, używam lokalnego adresu

en: Failed to retrieve local ip address.
pl: Nie mogę otrzymać lokalnego adresu ip.

en: Failed to retrieve local ip address. Aborting
pl: Nie mogę otrzymać lokalnego adresu ip. Przerywanie

en: Failed to retrieve the external IP address.
pl: Nie mogę otrzymać zewnętrznego adresu IP.

en: Failed to send command.
pl: Nie udało się wysłać polecenia.

en: Failed to set language to %s, using default system language
pl: Bląd ustawiania języka na %s, używam standardowego języka...

en: Failed to validate settings
pl: Nie mogę potwierdzić ustawień

en: Failed to write to file %s
pl: Nieudane zapisanie do pliku %s

en: Failed to write xml file
pl: Nie mogę zapisać pliku xml

en: Fall back to active mode
pl: Wróć do trybu aktywnego.

en: Fil&es
pl: P&liki

en: File
pl: Plik

en: File Types
pl: Typy plików

en: File exists
pl: Plik istnieje

en: File exists action
pl: Akcja dla istniejącego pliku

en: File not found
pl: Plik nie znaleziony

en: File transfer successful
pl: Transfer plikow zakończony powodzeniem

en: FileZilla Error
pl: FileZilla Błąd

en: FileZilla can test your configuration now to ensure everything is configured properly.
pl: FileZilla może przetestować teraz konfigurację, aby upewnić się, że wszystko jest poprawnie skonfigurowane.

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Filename invalid
pl: Niepoprawna nazwa pliku

en: Filename unchanged
pl: Nazwa pliku niezmieniona

en: Filenames may not contain any of the following characters: / * ? < > |
pl: Nazwy plików nie mogązawierać żadnego z następujących znaków: / * ? < > |

en: Filenames may not contain any of the following characters: / \ : * ? " < > |
pl: Nazwy plików nie mogązawierać żadnego z następujących znaków: / \ : * ? " < > |

en: Filesize
pl: Rozmiar pliku

en: Filetype
pl: Typ pliku

en: Filter &out all files that:
pl: Filtruj wszystkie pliki:

en: Filter applies to:
pl: Filtr aktywny dla:

en: Filter name already exists
pl: Nazwa filtra już istnieje

en: Filter set already exists
pl: Zestaw filtrów już istnieje

en: Filter the directory listings
pl: Filtruj listing folderu

en: Filter validation failed
pl: Walidacja filtru nieudana

en: Fingerprint (MD5):
pl: Odcisk palca (MD5):

en: Fingerprint (SHA-1):
pl: Odcisk palca (SHA-1):

en: Firewall and router configuration wizard
pl: Kreator konfiguracji Firewall'a i router'a

en: For more detailed information about what these options do, please run the network configuration wizard.
pl: Dla bardziej szczegółowych opcji, na temat działania tych opcji, proszę włączyć kreator konfiguracji sieci.

en: For reliability you should specify a range of at least 10 ports.
pl: Dla pewności powinieneś podać przedział co najmniej 10 portów.

en: Force &UTF-8
pl: Wymuś &UTF-8

en: General
pl: Generalne

en: Get external IP address from the following URL:
pl: Zdobądź zewnętrzny adres IP z następującego URL'a:

en: Given filterset name already exists, overwrite filter set?
pl: Podana nazwa filtra, już istnieje, nadpisać ?

en: Group permissions
pl: Zezwolenia grupowe

en: H&igh
pl: Wysoko

en: High
pl: Wysoki

en: Highest
pl: Najwyższy

en: Highest available port has to be a number between 1024 and 65535.
pl: Najwyższy dostępny port musi być numerem z przedziału między  1024 a 65535.

en: Hold the shift key to toggle the filter state on both sides simultanously.
pl: Przytrzymaj shift, w celu przełączenia stanu filtra jednocześnie dla obu stron.

en: Homepage:
pl: Strona domowa:

en: Host key mismatch
pl: Klucz hosta nie pasuje

en: Hours,
pl: Godzin,

en: If no data can be sent or received during this time, the connection will be closed and FileZilla will try to reconnect.
pl: Jeśli żadne dane nie mogą zostać wysłane lub otrzymane tym razem, połączenie zostanie zamknięte, a FileZilla spróboje się połączyć ponownie.

en: If reporting bugs, please provide logs with "Verbose" logging level.
pl: Jeśli zgłaszasz błędy, załącz dzienniki z trybem logowania "Verbose"

en: If the automatic test at the end of this wizard succeeds, but you cannot transfer files to a particular server, the server might be misconfigured and you should try active mode. You can set the transfer mode on a per-server basis in the Site Manager.
pl: Jeśli automatyczny test, przy końcu tego kreatora się powiedzie, ale nie możesz przesyłać plików do określonego serwera, serwer może być źle skonfigurowany, i powinieneś spróbować trybu aktywnego. Możesz ustawić tryb transferu na zakładce od-serwera w Menadżerze Stron.

en: If the fallback option is enabled, you will be able to connect to misconfigured servers which reject the selected transfer mode.
pl: Jeśli opcja odwrotu jest aktywna, będziesz mógł łączyć się ze źle skonfigurowanymi serwerami, które odrzucają wybrany tryb transferu.

en: If this problem persists, please contact your router or firewall manufacturer for a solution.
pl: Jeśli ten problem nie zniknie, skontaktuj się z producentem Twojego routera lub firewalla.

en: If this problem stays, please contact your router manufacturer.
pl: Jeśli ten problem nie zniknie, skontaktuj się z producentem Twojego routera.

en: If using 'overwrite if newer', your system time has to be synchronized with the server. If the time differs (e.g. different timezone), specify a timezone offset in the site manager.
pl: Jeśli używasz 'nadpisz jeśli nowszy', Twój czas systemowy musi być zsynchronizowany z serwerem. Jeśli czas się różni (np. strefa czasowa), określ przesunięcie w menedżerze stron.

en: If you change the language, you should restart FileZilla.
pl: Jeśli zmienisz język, powinieneś zrestartować FileZilla.

en: If you click on test, FileZilla will connect to probe.filezilla-project.org and will perform some simple tests.
pl: Jeśli klikniesz przetestuj, FileZilla połączy się z probe.filezilla-project.org i przeprowadzi parę prostych testów.

en: If you enter the wrong filetypes, those files may get corrupted when transferred.
pl: Jeśli wprowadzisz złe typy plików, te pliki mogą zostać zniszczone podczas transferu.

en: If you get any errors, your configuration is not correct.
pl: Jeśli otrzymujesz jakiekolwiek błędy, Twoja konfiguracja nie jest poprawna.

en: If you have problems to retrieve directory listings or to transfer files, try to change the default transfer mode.
pl: Jeśli masz problemy z otrzymaniem listingu folderu, albo z transferem plików, spróbój zmienić domyślny tryb transferu.

en: If you keep having problems with a specific server, the server itself or a remote router might be misconfigured. In this case try to toggle passive mode and contact the server administrator for help.
pl: Jeśli ciągle masz problemy z danym serwerem, sam serwer, bądź zdalny router może być źle skonfigurowany. W tym przypadku spróbój przełączyć na tryb pasywny i skontaktować się z administratorem serwera po pomoc.

en: If you sucessfully complete the wizard and the final test succeeds, any firewalls and routers you have should be configured properly.
pl: Jeśli ukończyłeś kreator z powodzeniem i końcowy test się powiódł, wszelkie firewall'e i router'y powinny być skonfigurowane prawidłowo.

en: If you use a firewall, make sure FileZilla is allowed to accept connection on all given ports.
pl: Jeśli używasz firewall'a, upewnij się, że FileZilla została dopuszczona do akceptowania połączeń na wszystkich podanych portach.

en: If you use a router, make sure all these ports are forwarded to the machine you're running FileZilla on.
pl: Jeśli używasz router'a, upewnij się, że wszystkie porty, są przekierowane do tej maszyny, na której została uruchomiona FileZilla.

en: If your router keeps changing the IP address, please contact your router manufacturer.
pl: Jeśli Twój router ciągle zmienia adres IP, skontaktuj się z jego producentem.

en: In active mode, FileZilla has to listen on a port for data transfers. You have to specify which ports FileZilla will use.
pl: W trybie aktywnym, FileZilla musi nasłuchiwać na porcie dla transferów danych. Musisz podać, których portów FileZilla ma użyć.

en: In case you have a router, you will have to forward all available ports, as FileZilla has no influence on the ports your system chooses.
pl: W sytuacji, gdy masz router, musisz przekierować wszystkie dostępne porty, jako że FileZilla nie ma wpływu na porty wybierane przez Twój system.

en: In case you prefer automatic updates, you can enable automatic update checks in the settings dialog.
pl: Jeśli wolisz automatyczne uaktualnienia, możesz włączyć ich sprawdzanie w oknie ustawień.

en: In order to use active mode, FileZilla needs to know your external IP address.
pl: Jeśli chcesz użyć trybu aktywnego, FileZilla musi znać Twój zewnętrzny adres IP.

en: In passive mode, which is recommended for most users, FileZilla asks the server for a port and connects to the given port. Not much configuration has to be done for this.
pl: W trybie pasywnym, co jest zalecane dla większości użytkowników, FileZilla pyta serwer o port, i łączy się z nim. Żadna konfiguracja nie jest wymagana.

en: Initializing TLS...
pl: Inicjalizowanie TLS...

en: Interactive
pl: Interaktywny

en: Interrupted by user
pl: Anulowane przez użytkownika

en: Invalid Content-Length
pl: Niepoprawna treść-długość

en: Invalid HTTP Response
pl: Niepoprawna odpowiedź HTTP

en: Invalid character sequence received, disabling UTF-8. Select UTF-8 option in site manager to force UTF-8.
pl: Otrzymano błędną sekwencję znaków, wyłączanie UTF-8. Wybierz opcję UTF-8 w menadżerze stron, aby wymusić UTF-8.

en: Invalid chunk size
pl: Niepoprawny rozmiar fragmentu

en: Invalid data received
pl: Otrzymano niepoprawne dane

en: Invalid date
pl: Niepoprawna data

en: Invalid filename
pl: Niepoprawna nazwa pliku

en: Invalid hostname or host not found
pl: Niepoprawna nazwa hosta, lub hosta nie odnaleziono

en: Invalid port given. The port has to be a value from 1 to 65535.
pl: Podano zły port. Port musi być wartością od 1 do 65535.

en: Invalid protocol specified. Valid protocols are:
    ftp:// for normal FTP,
    sftp:// for SSH file transfer protocol,
    ftps:// for FTP over SSL (implicit) and
    ftpes:// for FTP over SSL (explicit).
pl: Podano niepoprawny protokół. Poprawne protokoły to:
    ftp:// dla normalnego FTP,
    sftp:// dla transferu plików SSH,
    ftps://dla FTP nad ukrytym SSL i
    ftpes:// dla FTP nad wyraźnym SSL.

en: Invalid response code
pl: Niepoprawny kod odpowiedzi

en: Invalid size in condition
pl: Niepoprawny rozmiar w warunku

en: Invalid username given.
pl: Niepoprawna nazwa użytkownika.

en: L&owest
pl: Najniższy

en: L&owest available port:
pl: Najniższy dostępny port:

en: Language
pl: Język

en: Large icons
pl: Duże ikony

en: Last modified
pl: Ostatnia modyfikacja

en: Limit for concurrent &downloads:
pl: Limit równoczesnych pobierań:

en: Limit for concurrent &uploads:
pl: Limit równoczesnych wysyłań:

en: Limit local ports
pl: Limituj lokalne porty

en: Line length exceeded
pl: Długość linii przekroczona

en: Listen socket closed
pl: Gniazdo nasłuchujące zamknięte

en: Local filters:
pl: Lokalne filtry:

en: Local site:
pl: Lokalna strona:

en: Locality:
pl: Rejon:

en: Login data contains non-ascii characters and server might not be UTF-8 aware. Trying local charset.
pl: Dane loginu zawierają znaki nie-ascii i serwer może być nieświadomy UTF-8. Próbowanie lokalnego zestawu znaków.

en: Low
pl: Niski

en: Lowest available port has to be a number between 1024 and 65535.
pl: Najniższy dostępny port musi być liczbą z przedzialu od 1024 do 65535.

en: Malformed chunk data: %s
pl: Przekłamany fragment danych: %s

en: Malformed header: %s
pl: Przekłamany nagłówek: %s

en: Malformed reply, server not sending proper lineendings
pl: Przekłamana odpowiedź, serwer nie wysyła odpowiednich zakończeń linii

en: Maximum number of retries:
pl: Maksumalna ilość ponownych prób:

en: Maximum simultaneous &transfers:
pl: Maksimum jednoczesnych transferów:

en: Medium icons
pl: Średnie ikony

en: Minutes
pl: Minuty

en: My Sites
pl: Moje strony

en: Name:
pl: Imię:

en: Need to enter filter name
pl: Trzeba wpisać nazwę filtru

en: Need to specify a character encoding
pl: Musisz podać kodowanie znaków

en: New &Folder
pl: Nowy folder

en: New filter
pl: Nowy filtr

en: New folder
pl: Nowy folder

en: New site
pl: Nowa strona

en: No
pl: Nie

en: No external IP address set, trying default.
pl: Brak ustawionego zewnętrznego adresu IP, próbowanie domyślnego.

en: No host given, please enter a host.
pl: Nie podano hosta, proszę go podać.

en: No images available
pl: Brak dostępnych obrazków

en: No themes in themes.xml
pl: Brak styli w pliku themes.xml

en: None
pl: Brak

en: None of the following
pl: Żaden z następujących

en: Normal
pl: Normalnie

en: Not connected to any server
pl: Nie połączony z żadnych serwerem

en: Number of days between update checks:
pl: Liczba dni między sprawdzaniem uaktualnień:

en: Number of retries has to be between 0 and 99.
pl: Numer ponownych prób musi być liczbą między 0 a 99.

en: O&verwrite
pl: N&adpisz

en: On the following pages, the selected transfer mode will be configured, as well as the fallback mode if enabled.
pl: Na nastęujących stronach, wybrany tryb transferu może zostać skonfigurowany, jak również opcja odwrotu, jeśli aktywna.

en: Once
pl: Raz

en: Open the Site Manager
pl: Otwórz Menedżera stron

en: Open the settings dialog of FileZilla
pl: Otwórz okno ustawień FileZilla

en: Opens the Site Manager
pl: Otwiera Menedżera Stron

en: Organization:
pl: Organizacja:

en: Other:
pl: Inne:

en: Ov&erwrite if newer
pl: Na&dpisz jeśli nowszy

en: Over&write if newer
pl: Nadpisz jeśli nowszy

en: Overview
pl: Przegląd

en: Overwrite &if newer
pl: Nadpisz jeśli nowszy

en: Owner / Group
pl: Dostawca / Grupa

en: Owner permissions
pl: Zezwolenia dostawcy

en: PORT command tainted by router.
pl: Komenda PORT zniekształcona przez router

en: Pa&ssive (recommended)
pl: Pasywny (zalecany)

en: Package
pl: Paczka

en: Pass&word:
pl: Has&ło:

en: Passive (recommended)
pl: Pasywny (zalecane)

en: Passive mode
pl: Tryb pasywny

en: Passive mode has been set as default transfer mode.
pl: Tryb pasywny został ustawiony jako domyślny tryb transferu.

en: Permissions
pl: Zezwolenia

en: Pleae make sure FileZilla is allowed to establish outgoing connections and make sure you typed the address of the address resolver correctly.
pl: Proszę się upewnić, że FileZila została dopuszczona do stabilizowania połączeń wychodzących, i że wprowadziłeś poprawnie adres rozwiązywacza adresów. (wyszukiwarka adresów)

en: Please check http://filezilla-project.org for the most recent version of FileZilla.
pl: Proszę sprawdzić http://filezilla-project.org dla najbardziej aktualnej wersji FileZilla.

en: Please check on http://filezilla-project.org/probe.php that the server is running and carefully check your settings again.
pl: Proszę sprawdzić na http://filezilla-project.org/probe.php czy serwer działa i uważnie sprawdzić ustawienia ponownie.

en: Please check the package manager of your system for an updated package or visit http://filezilla-project.org to download the source code of FileZilla.
pl: Proszę sprawdzić czy w menadżerze pakietów Twojego systemu nie są dostępne uaktualnienia, lub odwiedź http://filezilla-project.org aby pobrać kod źródłowy.

en: Please configure any firewalls and routers so that FileZilla can establish outgoing connection to arbitrary ports.
pl: Proszę skonfigurować wszelkie firewall'e i router'y, aby FileZilla mogła ustabilizować wychodzące połączenia do dowolnego portu.

en: Please disable settings like 'DMZ mode' or 'Game mode' on your router.
pl: Proszę wyłączyć ustawienia jak 'Tryb DMZ' lub 'Tryb Gier' przy Twoim routerze.

en: Please ensure you have a stable internet connection and check on http://filezilla-project.org/probe.php that the server is running.
pl: Proszę się upewnić, że masz stabilne połączenie z internetem

en: Please enter a name for the new filter.
pl: Proszę podać nazwę nowego filtra.

en: Please enter a new name for the copied filter.
pl: Proszę podać nazwę skopiowanego filtra.

en: Please enter a new name for the filter.
pl: Proszę podać nową nazwę dla filtra.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent downloads.
pl: Proszę wprowadzić liczbę między 0 a 10 dla liczby równoczesnych pobierań.

en: Please enter a number between 0 and 10 for the number of concurrent uploads.
pl: Proszę wprowadzić liczbę miedzy 0 a 10 dla liczby równoczesnych wysyłań.

en: Please enter a number between 1 and 10 for the number of concurrent transfers.
pl: Proszę wprowadzić liczbę miedzy 0 a 10 dla liczby równoczesnych transferów.

en: Please enter a password for this server:
pl: Proszę, podaj hasło do tego serwera:

en: Please enter a timeout between 5 and 9999 seconds or 0 to disable timeouts.
pl: Proszę wprowadzić limit oczekiwania między 5 a 9999 sekund, lub 0 aby wyłączyć.

en: Please enter a unique name for this filter set
pl: Proszę podać unikalną nazwę dla tego zestawu filtrów

en: Please enter a valid portrange.
pl: Proszę podać poprawny zakres portów.

en: Please enter an URL where to get your external address from
pl: Proszę podać URL z którego pobiorę zewnętrzny adres

en: Please enter an update interval of at least 7 days
pl: Proszę podać częstotliwość aktualizacji, minimum 7 dni

en: Please enter raw FTP command.
    Using raw ftp commands will clear the directory cache.
pl: Proszę wprowadzioć komende FTP raw.
    Używanie komend raw FTP wyczyścu pamięć cache folderu.

en: Please enter the name of the directory which should be created:
pl: Proszę podać nazwę folderu, który powinien zostać utworzony:

en: Please enter your external IP address
pl: Proszę podać Twój zewnętrzny adres IP

en: Please enter your external IP address on the active mode page of this wizard. In case you have a dynamic address or don't know your external address, use the external resolver option.
pl: Proszę wprowadzić Twój zewnętrzny adres IP na karcie trybu aktywnego w tym kreatorze. Jeśli masz adres dynamiczny, lub nie znasz zewnętrznego adresu, użyj opcji zewnętrznego resolvera.

en: Please follow the instructions carefully, as wrong configuration will prevent successful FTP connections.
pl: Proszę podążać ostrożnie za instrukcjami, niewłaściwa konfiguracja uniemożliwi połączenia FTP.

en: Please make sure you are running the latest version of FileZilla. Visit http://filezilla-project.org for details.
pl: Proszę się upewnić, że używasz najnowszej wersji FileZilla. Odwiedź  http://filezilla-project.org dla szczegółów.

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
pl: Proszę się upewnić, że Twój router używa najnowszego dostępnego firmware. Ponadto, Twój router musi zostać właściwie skonfigurowany. Będziesz musiał ręcznie przekierować porty. Nie włączaj Twojego routera nazwanego np. "Tryb DMZ" bądź "tryb gier".

en: Please make sure your router is using the latest available firmware. Furthermore, your router has to be configured properly. You will have to use manual port forwarding. Don't run your router in the so called 'DMZ mode' or 'game mode'.
pl: Proszę się upewnić, że Twój router używa najnowszego dostępnego firmware. Ponadto, Twój router musi zostać właściwie skonfigurowany. Będziesz musiał ręcznie przekierować porty. Nie włączaj Twojego routera nazwanego np. 'Tryb DMZ' bądź 'tryb gier'.

en: Please note that FileZilla has no influence on the port the server chooses. So the server might choose a port which your firewall thinks is only used by trojans or other malware. This might raise a false alarm you can safely discard.
pl: Zauważ, że FileZilla nie ma wpływu na porty które wybiera serwer. Więc serwer może wybrać port, który według Twojego firewall'a może być używany tylko przez trojany czy inny malware. To może podnieść liczbę fałszywych alarmów, które możesz bezpiecznie odrzucić.

en: Please note that some servers might ban you if you try to reconnect too often or in too short intervals.
pl: Zauważ, że niektóre serwery mogą Cię zablokować jeśli próbojesz się połączyć ponownie za często, albo w za krótkich przerwach czasowych.

en: Please run this wizard again should you change your network environment or in case you suddenly encounter problems with servers that did work previously.
pl: Proszę uruchomić ten kreator ponownie, powinieneś zmienić otoczenie sieciowe, lub w wypadku gdy nagle napotkasz problemy z serwerami które uprzednio działały.

en: Please select an action:
pl: Wybierz akcję:

en: Please select the default transfer mode you would like to use.
pl: Proszę wybrać standardowy tryb transferu którego chciałbyś użyć.

en: Please select the new attributes for the directory "%s".
pl: Proszę wybrać nowe atrybuty dla folderu "%s".

en: Please select the new attributes for the file "%s".
pl: Proszę wybrać nowe atrybuty dla pliku "%s".

en: Please select the new attributes for the selected directories.
pl: Proszę wybrać nowe atrybuty dla zaznaczonych folderów.

en: Please select the new attributes for the selected files and directories.
pl: Proszę wybrać nowe atrybuty dla zaznaczonych plików i folderów.

en: Please select the new attributes for the selected files.
pl: Proszę wybrać nowe atrybuty dla zaznaczonych plików.

en: Please visit http://filezilla-project.org for the more information about FileZilla.
pl: Proszę odwiedzić http://filezilla-project.org aby uzyskać więcej informacji o FileZilla.

en: Please visit http://filezilla-project.org to download the most recent version.
pl: Proszę odwiedzić  http://filezilla-project.org aby pobrać najaktualniejszą wersję.

en: Preview
pl: Podgląd

en: Primary connection and data connection certificates don't match.
pl: Certyfikaty podstawowego połączenia i połączenia danych nie pasują.

en: Priority
pl: Priorytet

en: Process &Queue
pl: Kolejka zadań

en: Public key algorithm:
pl: Agorytm publicznego klucza:

en: Public permissions
pl: Zezwolenia publiczne

en: Queue: %s%d KB
pl: Kolejka: %s%d KB

en: Queue: %s%d MB
pl: Kolejka: %s%d MB

en: Queue: %s%d bytes
pl: Kolejka: %s%d bytes

en: Queue: empty
pl: Kolejka: pusta

en: Raw FTP command
pl: Surowe polecenie FTP

en: Re&ad
pl: Czytaj

en: Re&name
pl: Zmień nazwę

en: Rea&d
pl: Odczytaj

en: Really cancel current operation?
pl: Naprawdę anulowac aktualną operację ?

en: Really delete all selected files and/or directories?
pl: Naprawdę usunąć zaznaczone pliki i/lub foldery ?

en: Rec&urse into subdirectories
pl: Przejdź do podfolderów

en: Received data tainted
pl: Otrzymane dane zniekształcone

en: Reconnection settings
pl: Ustawienia łączenia ponownego

en: Reconnects to the last used server
pl: Przełącz do ostatnio użytego serwera

en: Redirection to invalid address
pl: Przekierowanie do niepoprawnego adresu

en: Refresh the file and folder lists
pl: Odświez plik i listę folderów

en: Remote certificate not trusted.
pl: Zdalny certyfikat jest nie zaufany.

en: Remote file
pl: Plik (Serwer)

en: Remote filters:
pl: Filtry (Serwer):

en: Remote site:
pl: Strona (Serwer):

en: Remove &selected
pl: Usuń zaznaczone

en: Rena&me
pl: &Zmień nazwę

en: Rename file
pl: Plik (Serwer)

en: Rename selected files and folders
pl: Zmień nazwę zaznaczonych plików i folderów

en: Renaming '%s' to '%s'
pl: Zmieniam nazwę z  '%s' na '%s'

en: Res&ume
pl: Wzn&ów

en: Resolving IP-Address for %s
pl: Rozwiązywanie adresu IP dla %s

en: Resolving hostname
pl: Rozwiązywanie nazwy hosta

en: Response:
pl: Odpowiedź

en: Resuming ascii files can cause problems if server uses a different line ending format than the client.
pl: Wznawianie plików ascii może powodować problemy jeśli serwer używa innych zakończeń linii niż klient.

en: Retrieving directory listing...
pl: Otrzymuję listing folderów...

en: Retrieving external IP address from %s
pl: Otrzymywanie zewnętrznego adresu IP z %s

en: S&kip
pl: P&omiń

en: Save settings?
pl: Zapisać ustawienia ?

en: Scanning for files to add to queue
pl: Skanuje w poszukiwaniu plików w celu dodania do kolejki...

en: Scanning for files to upload
pl: Skanuje w poszukiwaniu plików do wysłania na serwer...

en: Select &page:
pl: Wybierz strone:

en: Select Entry:
pl: Wybierz wpis:

en: Select Theme
pl: Wybierz Styl

en: Select default action to perform if target file of a transfer already exists.
pl: Wybierz domyślną akcję jaką przeprowadzić, jeśłi docelowy transferowany plik już istnieje.

en: Select default file exists action if the target file already exists. This selection is valid only for the current session.
pl: Wybierz domyślną akcję jaką przeprowadzić, jeśłi docelowy plik już istnieje. Tylko dla aktualnej sesji.

en: Select default file exists action only for the currently selected files in the queue.
pl: Wybierz domyślną akcję jaką przeprowadzić, jeśli plik istnieje, tylko dla aktualnie zaznaczonych plików w kolejce.

en: Select download location for package
pl: Wybierz miejsce pobrania dla paczki

en: Send custom command to the server otherwise not available
pl: Wyślij komende do serwera, inaczej nie dostępną

en: Serial number:
pl: Numer seryjny:

en: Server / Local file
pl: Serwerowy / Lokalny plik

en: Server does not support resume of files > %d GB.
pl: Serwer nie obsługuje wznawiania plików > %d GB.

en: Server does not support resume of files > %d GB. End transfer since filesizes match.
pl: Serwer nie obsługuje wznawiania plików > %d GB. Koniec transferu podczas sprawdzania rozmiarów plików.

en: Server does not support resume of files > 2GB.
pl: Serwer nie obsługuje wznawiania plików > 2 GB.

en: Server does not support resume of files > 4GB.
pl: Serwer nie obsługuje wznawiania plików > 4 GB.

en: Server may not support resume of files > %d GB. End transfer since filesizes match.
pl: Serwer może nie obsługiwać wznawiania plików > %d GB. Koniec transferu podczas sprawdzania rozmiarów plików.

en: Server requires an account. Please specify an account using the Site Manager
pl: Serwer wymaga konta. Proszę podać konto używając Menadżera Stron

en: Server sent invalid reply.
pl: Serwer wysłał niepoprawną odpowiedź.

en: Server sent passive reply with unroutable address. Using server address instead.
pl: Serwer wysłał pasywną odpowiedź z nieprzekierowywalnym adresem. Zamiast używam adresu serwera.

en: Server&type:
pl: Typ serwera:

en: Set &Priority
pl: Ustaw priorytet

en: Set permissions of '%s' to '%s'
pl: Ustaw zezwolenia  '%s' do '%s'

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Show &raw directory listing
pl: Pokaż surowy listing katalogu

en: Site Manager
pl: Menadżer Stron

en: Site Manager already open
pl: Menadżer Stron został już otwarty

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size unknown
pl: Rozmiar nieznany

en: Sk&ip
pl: Po&miń

en: Skipping download of %s
pl: Omijam pobieranie  %s

en: Skipping upload of %s
pl: Omijam wysyłanie %s

en: Small icons
pl: Małe ikony

en: Some misconfigured remote servers which are behind a router, may reply with their local ip address.
pl: Niektóre źle skonfigurowane zdalne serwery które są za routerem, mogą odpowiadać z ich lokalnym adresem ip.

en: Starting download of %s
pl: Zaczynam pobieranie %s

en: Starting upload of %s
pl: Zaczynam wysyłanie %s

en: State:
pl: Stan:

en: Stop and remove &all
pl: Zatrzymaj i usuń wszystko

en: Street:
pl: Ulica:

en: Subject of certificate
pl: Temat certyfikatu

en: Submit a bug report if this problem persists even with the latest version of FileZilla.
pl: Złóż raport o błędzie, jeśli problem znów pojawił się w ostatniej wersji FileZilla.

en: Summary of test results:
pl: Podsumowanie wyników testu:

en: Syntax error
pl: Błąd składni

en: TLS/SSL connection established, waiting for welcome message...
pl: PołączenieTLS/SSL ustabilizowane, czekam za powitaniem...

en: TLS/SSL connection established.
pl: Połączenie TLS/SSL ustabilizowane.

en: Target file already exists
pl: Plik docelowy już istnieje

en: Target filename already exists, really continue?
pl: Plik docelowy już istnieje, naprawdę kontynuować ?

en: Test results
pl: Wyniki testu

en: Testing resume capabilities of server
pl: Testowanie kompatybilności wznowień serwera

en: The Site Manager is opened in another instance of FileZilla 3.
    Do you want to continue? Any changes made in the Site Manager won't be saved then.
pl: Menadżer stron jest otwarty w innej instancji FileZilla3.
    Czy chcesz kontynuować ? Wszystkie zmiany dokonane w Menadżerze Stron nie będą wtedy zapisane.

en: The address you entered was: %s
pl: ADres który wprowadziłeś: %s

en: The entered filter name already exists.
pl: Wprowadzona nazwa filtra już istnieje.

en: The extension '%s' does already exist in the list
pl: Rozszerzenie '%s' istnieje już na liście

en: The file %s already exists.
    Please enter a new name:
pl: Plik %s już istnieje.
    Proszę wprowadzić nową nazwę:

en: The higher the debug level, the more information will be displayed in the message log. Displaying debug information has a negative impact on performance.
pl: Im wyższy poziom debugowania, tym więcej informacji zostanie pokazanych w dzienniku. Wyświetlania dziennika debuggera, ma negatywny wpływ na wydajność.

en: The lowest available port has to be less or equal than the highest available port.
pl: Najniższy dostępny port jest mniejszy, albo równy najwyższemu dostępnemu portowi.

en: The most recent version has been downloaded. Click on Finish to start the installation.
pl: Njaktualniejsza wersja została pobrana. Naduś "Zakończ" aby zacząć instalację.

en: The most recent version has been downloaded. Please install like you did install this version.
pl: Njaktualniejsza wersja została pobrana.

en: The server sent an unrecognized reply.
pl: Serwer wysłał nierozpoznaną odpowiedź.

en: The server uses following charset encoding for filenames:
pl: Ten serwer używa następującego kodowania znaków dla nazw plików:

en: The server's certificate is unknown. Please carefully examine the certificate to make sure the server can be trusted.
pl: Certyfikat serwera jest nieznany. Proszę uważnie sprawdzić certyfikat, by upewnić się, że serwer jest zaufany.

en: The server's host key does not match the key that has been cached. This means that either the administrator has changed the host key, or you are actually trying to connect to another computer pretending to be the server.
    If the host key change was not expected, please contact the server administrator.
pl: Ten klucz serwera nie pasuje do z'cache'owanego klucza. To znaczy, że albo, administrator zmienił klucz hosta, albo próbujesz się połączyć z komputerem podszywającym się pod ten serwer.
    Jeśli ta zmiana klucza hosta, nie była oczekiwana, skontaktuj się z administratorem serwera.

en: The server's host key is not cached in the registry. You have no guarantee that the server is the computer you think it is.
pl: Klucz hosta serwera, nie jest z'cache'owany w rejestrze. Nie masz gwarancji, że ten serwer jest napewno tym, którego szukasz.

en: The target file already exists.
    Would you like to replace the file
pl: Plik docelowy już istnieje.
    Czy chcesz zamienić istniejący plik ?

en: The test did not succeed. Do you really want to save the settings?
pl: Test się nie powiódł. Czy napewno chcesz zapisać ustawienia ?

en: Theme error
pl: Błąd Stylu

en: Themes
pl: Style

en: This filter set cannot be removed
pl: Zestaw filtrów nie może zostać usunięty

en: This only works if you are not behind a router, else your system would just return your internal address.
pl: To działa tylko, jeśli nie jesteś za router'em, inaczej Twój system zwróci Twoj wewnętrzny adres.

en: This wizard will help you to properly configure any routers and firewalls you have and tests your configuration.
pl: Ten kreator pomoże Ci prawidłowo skonfigurować wszelkie router'y i firewall'e które masz, i przetestuje Twoją konfigurację.

en: Time&out in seconds:
pl: Czas na zakończenie zadania (sek):

en: Timeout
pl: Limit oczekiwania

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Toggles processing of the transfer queue
pl: Przełącza przetwarzanie kolejki transferów

en: Toggles the display of the local directory tree
pl: Przełącza do widoku widoku lokalnego drzewa katalogów

en: Toggles the display of the message log
pl: Przełącza do widoku logu wiadomości

en: Toggles the display of the remote directory tree
pl: Przełącza do widoku drzewa katalogów na serwerze

en: Toggles the display of the transfer queue
pl: Przełącza do widoku kolejki transferów

en: Too long header line
pl: Za długa linia nagłówkowa

en: Too many redirects
pl: Za dużo przekierowań

en: Trace:
pl: Dojście:

en: Transfer Mode
pl: Tryb Transferu

en: Transfer aborted by user
pl: Transfer anulowany przez użytkowinka

en: Transfer settings
pl: Ustawienia przesyłania

en: Transferred data got tainted.
pl: Przetransferowane dane niepoprawne.

en: Transferring
pl: Przesyłanie

en: Transfers
pl: Transfery

en: Treat files &without extention as Ascii file
pl: Traktuj pliki bez rozszerzeń jako pliki Ascii

en: Treat the &following filetypes as Ascii files:
pl: Traktuj następujące typy plików jako pliki Ascii:

en: Trust changed Hostkey:
pl: Ufaj zmienionemu kluczowi hosta:

en: Trust new Hostkey:
pl: Ufaj nowemu kluczowi hosta:

en: Trust the new key and carry on connecting?
pl: Zaufać nowemu kluczowi i doprowadzić do połączenia ?

en: Trust this certificate and carry on connecting
pl: Zaufaj temu certyfikatowi i kontynuuj łączenie

en: Trust this host and carry on connecting?
pl: Zaufać temu hostowi i doprowadzić do połączenia ?

en: Unit:
pl: Jednostka:

en: Unknown certificate
pl: Nieznany certyfikat

en: Unknown host key
pl: Nieznany klucz host'a

en: Unless these problems get fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
pl: Jeśli te problemy nie zostaną naprawione, tryb aktywny FTP nie będzie działać i będzie musiał być użyty tryb pasywny.

en: Unless this problem gets fixed, active mode FTP will not work and passive mode has to be used.
pl: Dopóki ten problem nie zostanie naprawiony, tryb aktywny FTP nie będzie działać i będzie musiał być użyty tryb pasywny.

en: Unsuppored redirect
pl: Niewspierane przekierowanie

en: Update Check
pl: Sprawdzanie aktualizacji

en: Update wizard
pl: Kreator aktualizacji

en: Updatecheck failed
pl: Sprawdzanie aktualizacji nieudane

en: Upload selected files and folders
pl: Wyślij zaznaczone pliki i foldery

en: Uploads
pl: Wysyłania

en: Use &custom charset
pl: Użyj własnego kodowania

en: Use &default
pl: Użyj &domyślnego

en: Use d&efault
pl: Użyj d&omyślnego

en: Use the following IP address:
pl: Użyj następującego adresu IP:

en: Use the following port range:
pl: Uzyj następującego zakresu portów:

en: Use the server's external IP address instead
pl: Zamiast użyj zewnętrznego adresu IP serwera

en: Use this if you're behind a router and have a static external IP address.
pl: Użyj tego, jeśli jesteś za router'em i masz niezmienny zewnętrzny adres IP.

en: Use this option if you have a dynamic IP address. FileZilla will contact the above server once each session as soon as you use active mode for the first time. Only the version of FileZilla you're using is submitted to the server.
pl: Użyj tej opcji, jeśli masz dynamiczny adres IP. FileZilla skontaktuje się z powyższym serwerem raz każdej sesji, tak szybko, jak użyjesz trybu aktywnego pierwszego razu. Tylko wersja FileZilla której używasz, jest **********

en: User:
pl: Użytkownik:

en: Uses UTF-8 if the server supports it, else use local charset.
pl: Używa UTF-8 jeśli serwer z nim współpracuje, inaczej używa lokalnego kodowania.

en: Using the wrong charset can result in filenames not displaying properly.
pl: Używanie niepoprawnego kodowania może spowodować niepoprawne wyświetlanie nazw plików.

en: Using this wizard you can check for available updates to FileZilla.
pl: Używając tego kreatora możesz zobaczyć czy są dostępne uaktualnienia dla FileZilla.

en: Valid from:
pl: Poprawny od:

en: Valid to:
pl: Poprawny do:

en: Verifying certificate...
pl: Weryfikacja certyfikatu...

en: W&rite
pl: Zapisz

en: Waiting
pl: Czekam...

en: Waiting for transfer to be canceled
pl: Czekam na anulowanie transferu

en: Waiting to retry...
pl: Czekania za ponowną próba...

en: Warning, ignoring data connection from wrong IP.
pl: Ostrzeżenie, ignorowanie połączeń z niepoprawnych IP.

en: Warning, use nightly builds at your own risk.
    No support is given for nightly builds.
    Nightly builds may not work as expected and might even damage your system.
    
    Do you really want to check for nightly builds?
pl: Ostrzeżenie, używasz "nocnych konstrukcji" na własne ryzyko.
    Nocne konstrukcje nie są przez nas wspierane.
    Nocne konstrukcje mogą nie działać tak jak tego oczekujesz i mogą nawet uszkodzić Twój system.
    
    Czy naprawdę chcesz poszukać nowych nocnych konstrukcji?

en: Warning: Potential security breach!
pl: Uwaga: Potencjalne przełamanie zabezpieczeń!

en: Wr&ite
pl: Zapisz

en: Wrong external IP address
pl: Niepoprawny zewnętrzny adres IP

en: Wrong lineendings
pl: Niepoprawne zakończenia linii

en: Yes
pl: Tak

en: You are already using the most recent version of FileZilla. Please check again in future.
pl: Używasz aktualnie najaktualniejszej wersji FileZilla. Proszę sprawdzić ponownie w przyszłości.

en: You can use an x at any position to keep the permission the original files have.
pl: Możesz użyć x, w każdej pozycji, aby utrzymać zezwolenia oryginalnych plików.

en: You did not enter a new name for the file. Overwrite the file instead?
pl: Nie wprowadziłeś nowej nazwy pliku. Nadpisać plik?

en: You have to enter a hostname.
pl: Musisz podać nazwę hosta.

en: You have to enter a valid IP address.
pl: Musisz podać poprawny adres IP.

en: You have to specify a user name
pl: Musisz podać nazwę użytkownika

en: You likely have a router or firewall which errorneously modified the transferred data.
pl: Prawdopodobnie masz router bądź firewall który błędnie modyfikuje transferowane dane.

en: You should have no problems connecting to other servers, file transfers should work properly.
pl: Nie powinieneś mieć problemów w łączeniu się z innymi serwerami, transfer plików powinien działać poprawnie.

en: begins with
pl: zaczyna z

en: bytes
pl: bajty

en: contains
pl: zawiera

en: ends with
pl: kończy z

en: equals
pl: równania

en: file
pl: plik

en: fzsftp could not be started
pl: fzsftp nie może wystartować

en: greater than
pl: większy niż

en: is equal to
pl: jest równy z

en: less than
pl: mniej niż

en: matches regex
pl: pasuje do wyrażenia regularnego

en: themes.xml missing, can not get theme data
pl: brakuje themes.xml, nie moge pobrać informacji o stylach

en: with the following file?
pl: z następującym plikiem?
